1. Rituál „Delta–Epsilon“

V podstatě je to nesprávné označení článku, který bude popsán níže, ale v kontextu předchozích části se nám jeví tato část stejně důležitá z hlediska zachování posloupnosti jednotlivých rituálů jako jakýkoliv díl předchozí.

Cílem a smyslem tohoto rituálu je zvýšit nebo alespoň získat schopnost vnímaní energie svého ducha, případně další…

Takže dosti prázdných slov a s chutí do toho

Pokud po provedení všech popisovaných rituálů v daných posloupnostech nemáme pocit, že došlo k vytvoření celku se svými těly a duchem jak jsme přirovnali k bonbonu zabaleným do pozlátka je jasné, že je zde v něčem chyba.

Přirozená reakce je např. nepochopil jsem o čem je řeč a rituály jsou napsané příliš složitě a jsou nesrozumitelné. Případně, je to pro mě moc náročné apod.

Může to tak být, ale daleko pravděpodobnější je, že prostě nechceme ustoupit ze svých domnělých práv a pravd a tudíž jsme sice pravděpodobně otevřeli brány a toky energie k nám proudí, ale…

Představte si, že máte doma ventilátor, kterým se chladíte za teplých dnů. Pokud ho máte můžete provést experiment přímo fyzicky. Zapněte ho a postavte se před něj. Nyní před sebou směrem k ventilátoru rozevřete deštník. Pokud bude dostatečně velký neucítíte proud chladivého vzduchu od ventilátoru, přestože evidentně vzduch směrem k vám proudí. Nyní deštník postupně zavírejte. Čím více bude zavřený, tím více chladivého vzduchu ucítíte. Až deštník zcela zavřete ucítíte plný výkon svého ventilátoru na svém těle.

Nyní se vrátíme k splynutí fyzického těla s ostatními těly a duchem

Náš duch k nám vysílá energií stejnou jako ventilátor. Abychom mohli ucítit tuto energií musíme složit deštník na fyzické úrovni těla, to znamená zbavit se bloků, které jsme si vytvořili. Jinými slovy to znamená, že se musíme stát vnímavější k jemnějším tokům energie.

V praxi to znamená, že
  1. V klidu se posadíme, můžeme si vzít tužku a papír a začít si psát své dobré a špatné vlastnosti.
  2. Pokud budeme k sobě dostatečně upřímní a nebudeme mít snahu své nedostatky skrývat za různé formy strachu, bezesporu zjistíme velice pozoruhodné nedobré vlastnosti, které třeba byly v pořádku ještě před rokem, dvěma…, ale teď už ne!
  3. Dobré vlastnosti si v klidu přečteme ještě jednou, pochválíme se, asi zhruba stejně jako chválíme třeba partnera, že nám koupil kytku a to je vše. Nic víc, ani míň. Po té tuto část odtrhneme a odhodíme do koše.
  4. Nyní se plně soustředíme na své nedobré vlastnosti, Snažíme se pochopit, proč je máme a co nás k tomu vedlo, že jsme si je vytvořili.
Dovolujeme si upozornit na nejčastější a nejvíce svazující neřesti
  1. Jídlo které obsahuje jakékoliv maso v jakékoliv podobě – zde platí ono přísloví vrána k vráně… – dopad na vnímaní energie je přímo na fyzickém těle – blíže viz internetové stránky vegetariánů.
  2. Jídlo, které obsahuje čerstvou zeleninu nebo ovoce, za zvlášť zvrhlé lze považovat naklíčenou zeleninu, kterou za syrová sníme – pro vlnu nesouhlasu, kterou již nyní cítíme – doporučujeme přečíst si některé zprávy vědeckých pracovníků, kteří prováděli experimenty s rostlinami – určitě je najdete na internetu nebo i v časopisech, například magazín 2000. Zde dochází k likvidaci těl někde okolo mentálního, tj. asi třetí nebo čtvrté energetické tělo. (Samozřejmě něco jíst musíme, proto souběžně s tímto článkem uvedeme další článek, jak tento energetický dopad minimalizovat.)

Pokud se chceme dostat dál na cestě splynutí se svým duchem je dle nás naprosto nezbytné se těchto bloků zbavit.

Další vlastnosti, kterých je nutno se zbavit

Určitě zlomyslnost, chamtivost-hrabivost, závist a nenávist a samozřejmě jakákoliv forma násilí vůči komukoliv a čemukoliv.

Pokud se těchto zlozvyků zbavíte, dá se to přirovnat k deštníku, který jste asi zavřeli o 30–40 %.

Toto jsou ty nejjednodušší formy jak změnit svůj tok energie, resp. zavření deštníku. Další formy jako např. jakékoliv formy vzteku, lítosti jsou daleko náročnější na sebekontrolu, délku odbouraní těchto bloků-vlastností. Účinnost je sice menší, ale naštěstí pro nás v těchto případech dochází k rozvíjení pozitivní složky energie což se pak projeví v konečném účtování o dalších cca 50 %. Čili deštník je již skoro zcela zavřeny.

Zbylých 10–20 % jsou pak jiné jemné nuance uvedených vlastností a případně další, které nám již duch dá na vědomí co je ještě nutno zlepšit.

Pokud jsme se zbavili alespoň prvních zlozvyků můžeme zkusit provést všechny rituály znova, kromě rituálu „alfa-beta“.

V této fázi lze již předpokládat, že nějaké pocity vnímaní by se měly projevit, a nebo případně se zvětšit.

Hodně zdaru v sebekritice přejí

Bubuláci Eva a Josef

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *